שאלות נפוצות

מה צריך לבדוק במזרן תינוק?
בחירת מזרן לתינוק היא ללא ספק אחת ההחלטות החשובות בעת עריכת עסקת הלידה. בעוד שבין המיטות השונות ההבדלים נעוצים בעיקר בעיצוב ראש המיטה, הרי שלבחירת המזרן ישנן השלכות בריאותיות רבות. התינוק יבלה את מרבית שעותיו בשנות חייו הראשונות בשינה. המגוון הרחב בשוק המזרנים רק תורם לבלבול ולחוסר האונים. ננסה לעשות מעט סדר בבלאגן: דרישות מכון התקנים הישראלי: ע"פ ת"י 1548 המייחס למזרנים לתינוק, יש לשים לב למס' גורמים עיקריים: עמידות בפני אש, עובי מקסימלי 10 ס"מ (למניעת טיפוס התינוק אל מעבר למיטה בשלב בו יתחיל לעמוד), מרחק בין המזרן לדפנות המיטה ובדיקות רעילות שונות.

אישור מכון התקנים למזרני בייביטק

ישנם גורמים חשובים נוספים אותם יש לבדוק: האם המזרן נושם? כלומר, האם ניתן להשכיב את התינוק בבטחה על הבטן ללא חשש לחסימת אויר? אגב, מזרן נושם גם מסייע בהתנדפות הזיעה. האם המזרן אטום בפני נוזלים? חשוב לזכור כי כמעט בלתי אפשר לנקות מזרן שחילחלו לתוכו נוזלים וחדרו לתוך הספוג. האם כיסוי המזרן ניתן לשליפה? משרת 2 מטרות - אוורור הספוג וניקוי כיסוי המזרן בקלות. 
כמו כן חשוב לוודא שהמזרן מגיע עם אחריות ויש לו "אבא ואמא".
הידעת? מרבית המזרנים הנמכרים בארץ מיוצרים בשטחים ללא כל פיקוח ובקרה ואינם עומדים בדרישות מכון התקנים! המזרנים המסוכנים נמכרים היטב עקב שילוב של בורות, מחיר נמוך ומרווח גבוה לבעל החנות.

לא קונים מזרן בלי תו תקן!

x

#{title}

#{text}

#{price}